Milí rodiče a přátelé naší školy,

v prostorách Nové budovy Národního muzea se 30. června 2023 otevřela návštěvníkům zcela nová expozice s názvem Dětské muzeum. Tiskovou zprávu k otevření expozice najdete zde.

Na projektu výzdoby interaktivního Dětského muzea se podílela i naše základní škola, která byla na jaře 2021 Národním muzeem oslovena ke spolupráci. Škola se rozhodla vytvořit historické medailony, které zachycují významné artefakty a ikony českých dějin. Žáci na projektu pracovali v rámci výtvarné výchovy a pracovních činností pod vedením Mgr. Zuzany Vítkové během druhé poloviny školního roku 2020/2021. Máme velkou radost, že celé konečné dílo našich žáků (4x3m) bylo umístěno ve vitrínách stálé expozice. Ve fotogalerii školy naleznete fotografie z nově otevřeného muzea a zároveň ze slavnostního předání díla zástupcům Národního muzea na půdě školy.

Moc se těšíme, až se v novém školním roce s žáky naší základní školy do Dětského muzea vypravíme!